1,5 mln dzieci-internautów w Polsce

11% wszystkich polskich internautów stanowią dzieci w wieku 7-14 lat, niemal połowa z nich korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie. Najczęściej odwiedzane serwisy przez dzieci to strony z grami online, wynika z raportu "Dzieci aktywne online" przygotowanego przez firmę badawczą Gemius SA.

Dzieci-internautów jest w Polsce ok. 1,5 mln- wzrost o prawie 100 tys. osób w porównaniu do czerwca 2006 r. Najmłodszych internautów jest nie tylko coraz więcej, ale i coraz dłużej i intensywniej korzystają oni z różnych serwisów internetowych.

Mimo, że chłopcy stanowią większość (53%) w grupie wiekowej 7-14 lat, to jednak dziewczynki więcej czasu spędzają w internecie (niemal 30 godz. miesięcznie).

1,5 mln dzieci-internautów w Polsce

Internauci w Polsce, źródło: Gemius SA, "Dzieci aktywne online", czerwiec 2007

Niemal co drugi internauta z tej kategorii wiekowej korzysta z sieci codziennie lub prawie codziennie, natomiast 34% przebadanych młodych użytkowników do internetu zagląda kilka razy w tygodniu.

1,5 mln dzieci-internautów w Polsce

Częstotliwość korzystania z internetu przez dzieci, źródło: Gemius SA, "Dzieci aktywne online", czerwiec 2007

Większość swojego czasu online najmłodsi badani internauci dzielą między serwisami z kategorii rozrywka (6 godz. i 55 min.) i społeczności (4 godz. i 45 min.). 95% dzieci wybiera strony z kategorii kultura i rozrywka, 82%- nowe technologie, a 70%- społeczności. Wśród młodych badanych największą popularnością cieszą się witryny z grami online (70% przebadanyck korzysta z gier).

1,5 mln dzieci-internautów w Polsce

Zasięg witryn z kategorii "gry online" wg wieku, źródło: Gemius SA, "Dzieci aktywne online", czerwiec 2007

Raport "Dzieci aktywne online" został opracowany na potrzeby I Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie" w ramach współpracy Gemius SA z Fundacją Dzieci Niczyje.