eBay zarabia coraz więcej

eBay opublikował właśnie swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011. Przychody wyniosły aż 2,5 miliarda dolarów, co jest wzrostem o 16% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk netto eBaya to 475 milionów dolarów, czyli o 12% więcej niż w pierwszym kwartale 2010.

Wynik uzyskany przez eBaya w niewielkim stopniu przekroczył założenia analityków. W realizowaniu dobrych wyników eBay cały czas jest wspierany przez PayPal. Wartość wartości płatności za pośrednictwem tego systemu wzrosła w tym kwartale o 28% do 27,4 miliarda dolarów. W tej chwili z PayPal pochodzi już 39% przychodów firmy.

Aż o 16 procent wzrosła w przeciągu ostatniego roku ilość aktywnych kont PayPal i w tej chwili wynosi około 97,7 miliona. Co miesiąc przybywa około miliona nowych użytkowników. eBay sygnalizuje również wzrost liczby płatności dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych.

Zobacz również:

"W pierwszym kwartale PayPal kontynuował swój wzrost na światowych rynkach, eBay z kolei gwałtowanie przyspieszył w Ameryce. Dokonaliśmy szeregu przejęć i wierzymy, że dzięki nim uda nam się utrzymać pozycję lidera i innowatora w dziedzinie e-commerce i płatności. Ten rok zaczęliśmy bardzo dobrze." - mówił John Donahoe, CEO eBaya.

eBay przewiduje, że w drugim kwartale osiągnie przychód na poziomie 2,55-2,65 miliarda dolarów. John Donahoe mówi, że firma prowadzi prawdziwą ofensywą jeśli chodzi o definiowanie handlu detalicznego, a także przoduje w dziedzinie płatności internetowych. Przy obecnym tempie wzrostu, można również założyć, że PayPal osiągnie 100 milionów subskrybentów.

Złą wiadomością dla firmy jest całkowita stagnacja na rynkach azjatyckich. Nieco lepszą - rozwój w Europie.