Wysyp polskich serwisów Web 2.0

Mieliśmy również propozycję współpracy ze strony dużych holdingów inwestujących w internecie, których jednak nie przyjęliśmy. Stało się tak, ponieważ największe koszty związane z serwisami internetowymi, stanowią pensje piszących je informatyków. Ze względu na to, że sami zajmujemy się oprogramowaniem serwisu, nie był konieczny zastrzyk gotówki ewentualnych inwestorów. - opowiada Sadowski.

Patrz.pl rozpoczął współpracę z siecią reklamową Ad.net. Niebawem zamierza wprowadzić wideoblogi dla użytkowników. Serwis ma aspiracje, aby samemu zostać jednym z "gigantów", jeśli nie w skali światowej to przynajmniej w Polsce, co w dużym stopniu już się udało - dodaje Michał Sadowski.

Jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne serwisy oparte na budowaniu społeczności internautów. Swoi.pl, to działająca od kilkunastu dni platforma społecznościowa wzorowana na Grono.net i Spinacz.pl. Już dzisiaj oferuje płatne konto Premium.

WiezaBabel.pl to społecznościowy serwis randkowy, który umożliwia publikację filmów, zdjęć i muzyki, jak również założenie bloga. Niedawno została zaprezentowana nowa wersja serwisu, o której jego twórcy mówią, że jest "w trendzie Web 2.0".

Ostatnio pojawiła się również witryna społecznościowa Biznes.net, która ma ułatwić pozyskanie kontaktów binzesowych.

Nowatorskim pomysłem są strony oparte na dziennikarstwie obywatelskim takie jak Wiadomosci24.pl oraz iThink.pl, o którym pisaliśmy.

Jest również kilka przedsięwzięć, które od dłuższego czasu nie mogą ujrzeć światła dziennego. To między innymi platforma społecznościowa Olo.pl oraz serwis fotograficzny "nowej generacji" Slajd.net.

Pojawia się coraz więcej projektów, zarówno pomysłowych jak i będących kalką serwisów amerykańskich i polskich. Kopie serwisów krajowych, takie jak kolejna witryna społecznościowa, mają raczej małe szanse na rynku. Za to polskie odpowiedniki zachodnich rozwiązań jak Wykop.pl, czy Patrz.pl, są ciepło przyjmowane przez rodzimych internautów. Marzy się jednak projekt na tyle innowacyjny, że uda mu się zdobyć nie tylko polską ale i światową popularność.

***

Jak ugryźć Web 2.0?

Web 2.0 to społeczności

Szukaj odpowiedzi z Pytamy.pl