Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2011

Październik był dobrym miesiącem dla polskich portali, niemal wszystkie z nich odnotowały znaczny wzrost i zajęły wysokie miejsca w rankingach. Spadła natomiast popularność serwisu Youtube.com, który spadł z miejsca 3.na 4.,dając się tym samym wyprzedzić Grupie Wirtualna Polska - Orange. Facebook nadal jest najpopularniejszym portalem społecznościowym w Polsce, natomiast Nasza Klasa traci coraz więcej użytkowników.

W ranking grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego Youtube.com został wyprzedzony przez Grupę Wirtualna Polska-Orange i w październiku spada on na miejsce 4. Pierwsza trójka rankingu to Grupa Google, Grupa Onet.pl i Grupa Wirtualna Polska-Orange. Facebook.com utrzymał się na pozycji 5. Natomiast portal NK.pl został wyprzedzony przez Grupy Gazeta.pl, Allegro.pl oraz Interia.pl. W porównaniu z wrześniowym rankingiem, NK.pl straciła około 500 tysięcy użytkowników i spadła z miejsca 7. na 9. Październikowy ranking zamyka Grupa TVN, której zabrakło w rankingu wrześniowym, Grupa TVN w październiku zajmuje miejsce 20. z liczbą 4,05 mln użytkowników.

W rankingu domen nadal liderem jest google.pl, na drugim miejscu znalazł się onet.pl(12,5 mln użytkowników),ty samym wyprzedzając serwis youtube.com, który spadł z miejsca 2. na 4. Trzecią najchętniej odwiedzaną witryną, okazała się międzynarodowa strona wyszukiwarki Google, czyli google.com. Facebook.com nadal wyprzedza NK.pli utrzymuje swoją pozycję na miejscu 5.

Zobacz również:

Zwiększa natomiast swoją przewagę nad NK.pl zyskując w październiku około 100 tysięcy nowych użytkowników. Polski portal społecznościowy nadal zajmuje 6. miejsce. Jednak w porównaniu z wrześniowym rankingiem stracił około 500 tysięcy użytkowników. W październikowym rankingu zabrakło miejsca dla strony demotywatory.pl, która jeszcze we wrześniu plasowała się na miejscu 19. W rankingu pojawiły się także nowe domeny - blox.pl i dobreprogramy.pl odpowiednio na miejscu 18. i 20.