Wyniki Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 - nowa metodologia bez rewolucji

Wyniki badań Gemius Megapanel za marzec 2012 r. przynoszą ze sobą niewiele zmian. W związku z przyjęciem nowej metodologii poprawiła się w rankingach pozycja Grupy GG Network oraz podkreślenie dominacji grupy Microsoft w zestawieniu najpopularniejszych aplikacji.

Zmiany w metodologii zostały wprowadzone po poszerzeniu składu członków Rady Badania Megapanel PBI/Gemius o takie firmy jak Grupa GG Network oraz Redefine. Rada uznała, że należy uwzględnić zasięg wydawcy posiadającego własne aplikacje instalowane i aktywnie wykorzystywane przez użytkowników. Dzięki zmianie metodologii grupa realnych użytkowników serwisów powiązanych w Grupie GG Network wzrosła prawie dwukrotnie, do prawie 8 milionów.

Wyjąwszy wzrost ilości użytkowników Grupy GG Network i jej awans na 12. miejsce w zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego brak większych zmian. Wynikają one raczej z naturalnych wahań ilości internautów odwiedzających stronę, nie zaś ze zmiany metodologii czy kampanii reklamowych.

Zobacz również:

Grupa Onet nie uzyskuje nowych użytkowników tak dynamicznie jak serwis YouTube, przez co mimo wzrostu, spadła na trzecie miejsce. Za nią Facebook, który cały czas agresywnie walczy o polskiego internautę i zyskał pół miliona nowych realnych użytkowników w porównaniu do lutego.

Niezmiennie liderem pozostaje grupa Google z ponad 17 milionami realnych użytkowników i prawie 90 procentowym zasięgiem wśród internautów. Stawkę zamykają demotywatory.pl oraz Grupa Media Regionalne.