Szybko coraz szybciej

Czy systemy billingowe będą związane z instalacją urządzeń LT, czy mogą pracować na przykład w sieci Nortela?

Każdy produkt, który przygotowujemy, może funkcjonować w dowolnej sieci, nie tylko zbudowanej z wykorzystaniem naszych urządzenień, ale również sprzętu naszych konkurentów. Zespół konsultingowy ma za zadanie analizować stan i potrzeby sieci telekomunikacyjnych niekoniecznie pod kątem rozwiązań LT.

Czy ta strategia przynosi rezultaty? Jakie są wyniki polskiego oddziału LT?

W poprzednim roku finansowym nasze przychody wyniosły ponad 870 mln zł. O bieżącym roku mogę powiedzieć tylko, że będzie dobry: nie tracimy, a rośniemy.

Co z projektem sprzedaży bydgoskiej fabryki? Czy już nawet w Polsce produkcja jest nieopłacalna?

Opłacalność utrzymywania tej fabryki nie miała tu nic do rzeczy. Stopniowa rezygnacja z produkcji nie jest niczym nowym, wcześniej już zastosowało ją wiele firm. Jest to powszechny trend w wielu branżach. Posiadanie własnych fabryk miało sens, kiedy można było planować produkcję na rok, teraz wiadomo jedynie, co się będzie produkować w ciągu najbliższych 4, 5 miesięcy. Wobec dużej konkurencji na rynku dostawców urządzeń i na rynku operatorów trzeba być niezwykle elastycznym.

Jak wysokie inwestycje planujecie w Polsce w ciągu najbliższych 12 miesięcy?

Główne już zakończyliśmy. Teraz finansujemy utrzymanie pozycji rynkowej, stopniowe powiększanie infrastruktury. Myślę tu o zwiększaniu zatrudnienia w niektórych działach, podnoszeniu kwalifikacji pracowników, powiększaniu zaplecza technicznego. Nasz udział w polskim rynku jest na tyle duży, że nie przewiduję szybkiego wzrostu. Kiedy ma się powyżej 10-proc. udział w rynku, bardzo trudno o dynamiczną ekspansję.

Dziękuję za rozmowę.