Spersonalizowane wyszukiwanie w Yahoo!

Konkurująca z Google wyszukiwarka Yahoo! wprowadziła nowe udogodnienia dla swoich użytkowników - teraz można skorzystać z opcji dostosowywania wyników wyszukiwania do własnych potrzeb.

Nowa usługa - My Yahoo Search - dostępna jest dla użytkowników od kilku dni. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, spersonalizowana wyszukiwarka pozwala na skuteczniejsze przeszukiwanie sieci oraz zarządzanie i dzielenie się wynikami poszukiwań ze znajomymi. Funkcja umożliwia również blokowanie spamu i tych wyników wyszukiwania, które użytkownik uzna za nieistotne.

Zdaniem Yahoo!, nowa usługa ma szansę stworzenia użytkownikowi dla jego własnych potrzeb "osobistej sieci".

Zobacz również:

Dodajmy, że personalizacja wyników wyszukiwania to nie tylko pomysł Yahoo! W tym roku Google uruchomiło taką opcję, umożliwiając profilowanie wyników ze względu na zainteresowania poszukującego. Podobną usługę wprowadził w minionym miesiącu serwis Ask Jeeves.

Z kolei Amazon.com oferuje wyszukiwanie oparte na technologii, jaką dysponuje Google. Zachowuje w pamięci to, co w przeszłości wyszukiwał internauta, aby móc zwiększyć efektywność kolejnych wyszukiwań. Na swoich stronach oferuje również formę dzienniczka, gdzie użytkownik może pozostawiać swoje notatki.