Plotki i fakty o polskim eBay

Choć trzy dni dzieli nas od inauguracji serwisu eBay niektórzy - podobno - już tam byli! Na internetowych forach dzielą się informacjami o jego funkcjonalności.

Nieprzypadkowo po wpisaniu w przeglądarkę adresu ebay.pl pojawia się okno logowania. Podobno niektórzy użytkownicy - aktywni na innych zagranicznych platformach eBay - dostali pocztą elektroniczną specjalne zaproszenia do odwiedzin stron testowych serwisu wraz z nazwą użytkownika i hasłem. Co widzieli?

Co donosi wtajemniczony?

Curi0us na forum serwisu eony.pl poświęconemu eBay chwali się, że jest jednym z wybrańców. Dostał list:

Zobacz również:

Temat: You're invited to preview eBay Poland

Drogi użytkowniku eBay'a, mamy przyjemność poinformować o wprowadzeniu nowego serwisu eBay Polska.

Nowa witryna będzie dostępna już z początkiem kwietnia tego roku, ale masz okazje zapoznać się z nią wcześniej. Jako wartościowego użytkownika serwisu eBay, zapraszamy Cię do przedpremierowego odwiedzenia strony i gorąco zachęcamy do podjęcia wystawiania produktów na sprzedaż już od dziś.

Aby odwiedzić eBay.pl wejdź na ebay.pl - strona jest chroniona następującym hasłem:

Nazwa użytkownika (User Name): której oczywiście Curi0us nie podał

Hasło (Password): j.w.

Mamy nadzieje, że w nowym serwisie znajdziesz coś dla siebie i życzymy Ci dalszych sukcesów w sprzedawaniu i kupowaniu na witrynie eBay.

Co zobaczył po wejściu? Jak informuje dyskutantów, przez określony czas wystawienie przedmiotu w dwóch kategoriach i w galerii będzie darmowe. Zerowa ma być również prowizja. Oto - rzekomo skopiowana z otwartego dla wtajemniczonych serwisu - informacja od eBay:

"Aby uczcić start eBay.pl w Polsce oferujemy następujące promocje:

Wystawienie przedmiotu, w dwóch kategoriach i w galerii na witrynie eBay Polska będzie darmowe przez ograniczony czas;

Prowizja od ceny końcowej sprzedanych przedmiotów będzie w tym okresie zerowa."

Co jeszcze wie Curi0us? Że osoby pracujące w Biurze Obsługi Klientów eBay Polska są niekompetentne i często podają błędne informacje.

O czym plotkują dyskutanci?

Internautów na forum Gazeta.pl interesuje, czy wraz z eBay wejdzie do Polski system PayPal. Wydaje się, że nie ma o czym plotkować. W marcu br. do Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego wpłynęła notyfikacja informująca o zamiarze podjęcia przez Pay Pal (Europe) LTD działalności transgranicznej na terytorium Polski. Firma Pay Pal umożliwia transakcje online każdemu kto posiada adres email przy użyciu karty kredytowej czy numeru konta bankowego.

Internauci zastanawiają się również, czy Poczta Polska stanie na wysokości zadania i nie będzie okradać przesyłanych między użytkownikami eBaya paczek, czy eBay zmiażdzy Allegro, czy też czegoś go nauczy. Choć czego eBay mógłby nauczyć Allegro dyskutanci w gruncie rzeczy nie precyzują...

Dla doświadczonych handlarzy z Allegro bardzo istotna jest kwestia przeniesienia opinii z polskiego serwisu do eBay Polska. Podobno ma to być możliwe.

Co wiadomo na pewno?

Konferencja "eBay wchodzi do Polski" odbędzie się 22 kwietnia. Z polskiej strony serwis będzie reprezentował Przemysław Pluta, dyrektor ds. marketingu eBay Polska. Konferencja, zapowiedziana pierwotnie na 5 kwietnia, została przesunięta z powodu żałoby po śmierci Jana Pawła II, jak oficjalnie poinformował przedstawiciel agencji Sigma. Na pozostałe fakty musimy poczekać.