Internauci w Polsce – wzrost o 0,5%

W lutym 22,3% Polaków, czyli ok. 6,7 mln osób w wieku od 15 do 75 lat korzystało z Internetu. Oznacza to wzrost o ok. 150 tys. użytkowników w porównaniu z wynikami styczniowymi. Co ciekawe, zwiększa się liczba osób posiadających w domu stałe łącza, a zmniejsza się atrakcyjność połączeń typu dial-up – wynika z badania Net Track przeprowadzonego przez SMG/KRC Poland Media.

Cieszy fakt, że wzrasta liczba użytkowników Sieci, a łącza szerokopasmowe zaczynają się upowszechniać w naszym kraju. Z badania Net Track wynika, że w lutym przybyło nam ok. 150 tys. użytkowników w przedziale od 15 do 75 lat. Tym samym dwa miesiące temu z Internetu korzystało niecałe 7 mln osób.

Co ciekawe, amerykańska firma analityczna eMarketer wskazała w swoim ostatnim opracowaniu, że szacunkowa liczba polskich internautów przekracza 10 mln osób. Czy to możliwe? Mariusz Kuziak, pracownik naukowy Akademii Ekonomicznej w

Internauci w Polsce – wzrost o 0,5%

Liczba internautów

Krakowie zaznacza, że jest to prawdopodobne z tego względu, że gros użytkowników poniżej 15 roku życia korzysta z Sieci, a nie są oni uwzględniani w badaniu Net Track.

Ponad połowa badanych korzysta z Internetu w domu. Ponad jedna czwarta łączy się z Siecią ze szkoły, a prawie 25% w pracy. SMG KRC wskazuje, że coraz więcej osób ma w domu stałe łącza. Zmniejsza się popularność połączeń typu dial-up.

Internauci w Polsce – wzrost o 0,5%

Miejsce korzystania z Internetu

Jedna trzecia internautów surfuje w Sieci codziennie lub prawie codziennie, ponad jedna czwarta kilka razy w tygodniu.

Internauci w Polsce – wzrost o 0,5%

Częstotliwość korzystania

Net Track bada również popularność poszczególnych marek internetowych przedsięwzięć. W comiesięcznym rankingu top 10 na pierwszym miejscu po raz kolejny uplasował się Onet (w lutym lekki spadek wartości), a na drugiej pozycji znalazła się Wirtualna Polska (delikatny wzrost). Trzecie miejsce przypadło Interii. Ponad 30% badanych wskazało, że przynajmniej raz w miesiącu skorzystało z Gadu Gadu, 27% - z Google. Na siódmym miejscu znalazła się
Internauci w Polsce – wzrost o 0,5%

Strony ogladane przez internautów

Gazeta.pl, na ósmym o2.pl. Ranking pierwszej dziesiątki zamknęła strona Komputer Świata.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie grudzień 2003-luty 2004 na próbie 2020 przypadkow.

Internauci w Polsce – wzrost o 0,5%

Łacza internetowe