Gigantyczna książka w Amazonie

Sklep internetowy Amazon zamierza wystawić na sprzedaż książkę ogromnych rozmiarów, która ze względu na wielkość ma szansę znaleźć się w księdze Guinnessa. Nowa publikacja ma być dostępna w sklepie w okolicy grudnia. Zainteresowani powinni jednak mieć w portfelu 10 tys. USD, bo taka ma być jej cena.

Ogromna książka Amazona jest właśnie w trakcie produkcji. Przygotowuje ją zespół z amerykańskiej uczelni MIT pod nadzorem Michaela Hawleya, dyrektora ds. specjalnych projektów. Książka ma posiadać 100 stron i wymiary: 7 na 5 stóp brytyjskich, czyli ponad 210 cm na 150 cm.

Publikacja będzie nosić tytuł „Dorastając w Butanie” i wypełniona zostanie zdjęciami z tego małego, azjatyckiego państwa. Fotografie przestawiać będą piękno przyrody oraz sposób życia mieszkańców Butanu. Do wydrukowania ilustracji pomysłodawcy użyją drukarki HP DesignJet 5500.

Zobacz również:

„Pomyślałem, że moglibyśmy sprzedawać egzemplarze największej na świecie książki za 10 tys. USD – powiedział Michale Halley - tym samym jeżeli udałoby się nam sprzedać 500 sztuk, moglibyśmy pozyskać 5 mln USD.”

Książka dostępna będzie w sklepie Amazon w grudniu br. Właściciele sklepu są zdania, że będzie ona stanowić świetny prezent bożonarodzeniowy.