Gdzie robić zakupy online?

Skoro już robić zakupy w internecie, to oczywiście w sklepach cieszących się dobrą renomą. Tyle tylko, że zupełni nowicjusze mogą nie wiedzieć, który sklep może się nią pochwalić. Zresztą nawet bardziej doświadczeni internauci mogą się pogubić w gąszczu 1000 polskich e-sklepów. Serwis Money.pl próbuje wyjść tym potrzebom naprzeciw publikując ranking najlepszych sklepów internetowych.

Oczywiście jest to to raczej podpowiedź, niż gotowa odpowiedź na pytanie o najlepszy sklep internetowy. Nie sposób bowiem, w nawet licznym gronie redakcyjnym, przetestować rzetelnie wszystkie zestawione w rankingu sklepy. W opisie procesu powstawania rankingu jego autorzy nie kryją zresztą, że z około 1000 sklepów interentowych wybrali do oceny 206. Kierowali się liczbą użytkowników oraz pozycją w wyszukiwarkach i porównywarkach cenowych.

Każdy sklep mógł uzyskać maksymalnie 100 punktów za dwie grupy kryteriów - zebrane ze względu na Ergonomię i Funkcjonalność. W sumie sklepy zostały ocenione ze względu na 51 cech szczegółowych.

Zobacz również:

Sklepy oferujące różnorodny asortyment były brane pod uwagę we wszystkich rankingach sklepów, które oferują ten sam typ produktów, stąd na przykład Merlin znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu sklepów muzycznych, filmowych i książkowych. Na marginesie: do kategorii sklepów muzycznych trafiły te, które oferują pliki do pobranie jak i te sklepy, które sprzedają muzykę na tradycyjnych nośnikach.

Szczegółowe zestawienia dla sklepów z danym asortymentem w serwisie Money.pl.