Chińskie Google wybiera się na giełdę

Chińska wyszukiwarka Baidu.com myśli o upublicznieniu na krajowej giełdzie. Ten proces ma pomóc spółce w realizacji planów m.in. zakupu mniejszych firm oferujących usługi związane z wyszukiwaniem - wskazuje agencja Reutera.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Szefowie Baidu przeprowadzili wstępne, nieformalne rozmowy z chińską giełdą. Jak na razie, upulicznienie spółki może być trudne ze względów prawnych. Baidu jest w całości spółką zagranicznych inwestorów, a w chińskich regulacjach brakuje zapisów dotyczących postępowania giełdowego dla tego typu firm.

Nie wiadomo jeszcze na tym etapie, ile Baidu chciałoby pozyskać funduszy z rynku.

Firma poinformowała jednak, że dzięki giełdzie mogłaby dostać środki za rozszerzenie własnej działalności, głównie poprzez przejęcia mniejszych spółek oferujących usługi związane z wyszukiwaniem.

Baidu chce również uruchomić serwis z blogami - Baidu Space. Będzie to kolejny serwis tego typu oferowany chińskim użytkownikom przez zachodnią spółkę.

Więcej o Baidu tutaj

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.