Map24 po polsku w Interii

Magdalena Górak | 2006-06-22 00:01:00
W portalu Interia wystartowała polskojęzyczna wersja Map24.com - jednego z najbardziej znanych na świecie serwisów, udostępniających narzędzia wyszukiwawcze oparte na mapach. Wciąż jeszcze okrojone, ale już przydatne.
Nie jest jeszcze możliwe wprowadzenie przy użyciu MyMap24 własnych adresów, co znacznie ułatwiłoby planowanie trasy. Możliwe jest już natomiast mierzenie odległości między różnymi punktami i wyznaczanie trasy przez wpisanie odpowiednio adresów.

Internauta wybierający się w podróż może również skorzystać z kilku opcji, m.in.: kalkulacji czasu jej trwania, wybór typu dróg, którymi planuje się poruszać, uwzględnienie zamiaru przejazdu autostradą, drogą płatną czy przeprawą promową oraz chęci wykorzystania konkretnych rodzajów środków transportu. Dodatkowo, posługując się opcją wyszukania lokalizacji i adresów, może uzyskać informację o umiejscowionych wzdłuż planowanej trasy punktach użyteczności publicznej, hotelach, stacjach benzynowych czy parkingach.

Wizualizacja trasy przejazdu na Map24.Interia.plKliknij, aby powiększyćWizualizacja trasy przejazdu na Map24.Interia.pl

Serwis oferuje szczegółowe mapy i plany miast, obejmujące obszar Polski, reszty Europy, Środkowego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii.

Marcin Borek, dyrektor działu sprzedaży technologii i systemów Interia podkreśla, że udało się zaoferować serwis w polskiej wersji jeszcze przed wakacjami. Wiadomo, że serwis będzie rozwijany. Spora liczba funkcjonalności nie jest jeszcze dostepna dla polskich użytkowników, co sugerują martwe ikonki w pasku zadań.

Interia, jako przedstawiciel handlowy firmy Mapsolute GmbH, posiada specjalną ofertę skierowaną do użytkowników instytucjonalnych. Obejmuje ona produkty biznesowe bazujące na narzędziach Map24.com, które pozwalają na umieszczenie na mapach i w bazach wyszukiwawczych serwisu Map24.com obiektów związanych z prowadzoną przez klienta działalnością. Dostępne są już formularze do kontaktów komercyjnych oraz formularze dla osób zainteresowanyh reklamą w serwisie.

W serwisie Map24.interia.pl logo portalu jest dobrze wyeksponowane.

Serwis Map24.interia.pl powstał przy współpracy z niemiecką firmą Mapsolute GmbH - właścicielem Map24.com i nawiązuje do serwisu - matki, udostępniając jego pełną zawartość w zbliżonej stylistycznie oprawie graficznej.

Map24.com już teraz jest jedną z najpopularniejszych wśród polskich internautów serwisów w kategorii Turystyka. W marcu, według badania Megapanel PBI/Gemius, witryna uplasowała się na ósmym miejscu, z liczbą prawie 330 tys. użytkowników (real users) i 2,25 mln odsłon. Serwisy turystyczne Interii, w tym samym zestawieniu, znalazły się na szóstym miejsu z liczbą ponad 340 tys. użytkowników i prawie 2,7 mln odsłon.

Jeszcze w maju, polscy internauci wpisujący adres map24.com byli przekierowywani na brytyjską wersję serwisu - obecnie trafiają do portalu Interia.

Map24.Interia.pl
Map24.com w Interii
Ocena:
Twoja ocena:
Komentarze (3)
2006-06-23 08:41:17
Tomek
Fajna mapa, choć ma jeszcze błędy. Wpisałem trasę Modlińska, Warszawa do Kijowska, Warszawa i opis zrobił zły, bo zakładający, że Jagielońską można przeciąć Al.Solidarności. Co ciekawe na mapie narysował dobrze, że trzeba odbić do Targowej...
2006-06-22 09:05:03
wnerwiony
Tylko dlaczego po wpisaniu map24.com przekierowuje mnie na okrojoną interię? I nigdzie nie widzę linka do strony oryginalnej :[ Dla mnie to wygląda trochę jak "Ciesz się z tego co ci dajemy, a na pełne sobie poczekaj." Na szczęście po wpisaniu map24.co.uk takich numerków już nie ma...
2006-06-22 07:19:08
MiKO
Mozilla FireFox ma problemy z tą mapą...

reklama
Wideo
Polecane
White Papers

Raport: Zagrożenia bezpieczeństwa w Internecie 2014

Specjalistą z Symantec udało się stworzyć najpełniejsze zestawienie zagrożeń w Internecie dzięki Symantec™ Global...

Badania testów porównawczych: optymalizacja testów zrzutowych za pomocą technologii Dell, Intel i Altair

Ocena zderzeniowa (inaczej testy zrzutowe) stanowi jeden z najważniejszych etapów projektowania i opracowywania produktów....
Subskrypcje
Raport adSTANDARD 2014
Raport konferencyjny powstał w wyniku wielu spotkań i konsultacji z Radą programową konferencji adSTANDARD 2014. Jego podstawę stanowią najnowsze informacje o stanie polskiego rynku reklamy z uwzględnieniem porównań do osiągnięć i...
Znajdziesz nas

© Copyright 2014 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88