Ranking wyszukiwarek - po roku

Amerykanie wyszukują częściej niż przed rokiem, ale dotychczasowe szybkie tempo wzrostu popularności wyszukiwarek osłabło. W styczniu 2005 roku amerykańscy internauci wpisali 4,95 mld haseł w wyszukiwarki. W styczniu rok później już 5,48. Najwięcej, bo 2,3 mld wyszukiwań, przypadło Google. Pozycja tej wyszukiwarki stale się umacnia.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Według danych z ostatniego raportu firmy comScore opartego na badaniu qSearch, na udziale tracą wszystkie wyszukiwarki, oprócz Google, który zyskał 6,3% wyszukiwań, oraz Ask Jeeves - 0,5%.

Jak zaznaczył Magid Abraham, prezes comScore, wciąż rośnie wykorzystanie wyszukiwarek jako narzędzia promocji. - W grudniu 2005 roku wśród 57,2% wyników wyszukiwania można było odnaleźć płatne odnośniki. Rok wcześniej było to 49,1%.Tempo przyrostu wyszukiwań zmalało w ciągu roku. O ile w początkowych miesiącach roku liczba wyszukiwań rosła o około 45% w stosunku do analogicznych miesięcy poprzedniego roku, to już pod koniec 2005 roku i początku 2006 zmalało do około 10%.

Poprzednie rankingi wyszukiwarek

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.