Zestaw startowy od Google

Firma Google udostępniła użytkownikom systemu Windows zestaw darmowego oprogramowania, niezbędnego - zdaniem jej przedstawicieli - do wygodnego i bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. W skład pakietu - nazwanego Google Pack - wchodzą m.in. przeglądarka Firefox, program do katalogowania grafik Picasa oraz aplikacja antyspyware'owa Ad-Aware.

Zestaw oficjalnie został zaprezentowany na targach Consumer Electronics Show 2006 w Las Vegas.

W skład podstawowej wersji Google Pack wchodzi 9 programów. Pięć aplikacji - Google Earth, Picasa, Google Pack Screensaver, Google Desktop oraz Google Toolbar for Internet Explorer - to produkty Google. Większość z nich to programy znane już użytkownikom - wyjątkiem jest Google Pack Screensaver, czyli wygaszasz ekranu automatycznie wyświetlający zdjęcia zgromadzone na dysku komputera.

Pozostałe aplikacje składające się na Google Pack to Mozilla Firefox (+ Google Toolbar), Ad-Aware SE Personal, Norton Antivirus 2005 Special Edition oraz Adobe Reader 7. Oprócz Nortona, który oferowany jest w działającej 6 miesięcy wersji testowej, wszystkie aplikacje są darmowe.

Warto zaznaczyć, że użytkownikowi zaoferowano możliwość dostosowania składu pakietu do swoich potrzeb. Można zrezygnować z pobrania z któregoś z powyższych programów lub też pobrać aplikacje dodatkowe (które nie wchodzą w skład podstawowej wersji Google Pack). Owe dodatki to programy Google Talk, RealPlayer, Trillian oraz GalleryPlayer HD Images.

Więcej informacji na temat pakietu można znaleźć na stronie Google.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.