Google w ciągu roku podwaja przychody

W trzecim kwartale przychody Google wyniosły 1,6 mld USD czyli dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Prawie 100% tej kwoty pochodzi ze sprzedaży reklam. Zysk netto wyniósł 381 mln USD. Był siedmiokrotnie wyższy niż rok temu.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Większość przychodów z reklamy Google zawdzięcza swoim własnym witrynom - przyniosły 56%, czyli 885 mln USD co stanowi 20% wzrost w stosunku do drugiego kwartału br.

Wolniej, bo o 7% rosły przychody z programy AdSense, w którym witryny zamieszczają reklamy z bazy Google dzieląc się ze spółką zyskiem. Program partnerski wart był 675 mln USD.

Akcjonariusze w czasie ogłoszenia wyników finansowych spółki wyrażali swoje zaniepokojenie malejącym znaczeniem programu AdSense, przy jednoczesnej silnej konkurencyjności analogicznego programu Yahoo na rynku amerykańskim.

Google wciąż większą część swoich przychodów czerpie z działalności na rynku amerykańskim. 43% obrotu daje spółce działalność poza granicami Stanów Zjednoczonych, ale jak wynika z porównania z trzecim kwartałem 2004 rokiem, jest coraz istotniejsza.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.