Yahoo szykuje się do ataku na Skype

Yahoo szykuje się do zdobycia większej części rynku usług VoIP. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni firma przedstawi nową ofertę usług wykorzystujących tę technologię, zapewne zbliżoną do tego co, oferuje najbardziej znany komunikator VoIP - Skype.

Wydarzenia
16 listopada 2016

Coraz więcej aplikacji wykorzystuje trend relacjonowania i opowiadania o swojej firmie oraz produktach/usługach za pomocą codziennych,...

Zarejestruj się
Już od dłuższego czasu przedstawiciele Yahoo zapowiadali, że firma zamierza stać się całościowym dostawcą usług VoIP, nie potwierdzali jednak kiedy się to stanie. Dotychczas, najnowsza - zaprezentowana tydzień temu - wersja komunikatora Messenger, 7.0, umożliwia komunikację głosową między komputerami dzięki protokołowi SIP (Session Initiation Protocol). Rzecznik prasowy Yahoo, Terrell Karlsten, nie podaje ile osób skorzystało już z tej usługi, pokreśla jednak, że w czasie majowych beta testów ruch VoIP zwiększył się o dwie trzecie.

Karlsten odmówiła komentarza na pytanie, kiedy Yahoo wprowadzi nowe, zapowiadane usługi VoIP - powiedziała tylko, że stanie się to w najbliższym czasie. Firma wykorzysta technologie i doświadczenie, zdobyte po czerwcowym zakupie Dialpad Communications, działającego od sześciu lat dostawcę usług VoIP.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.