Hakerzy vs Microsoft - gigant znowu na deskach

Brytyjska witryna Microsoftu po raz kolejny uległa atakowi hakerów. Tym razem na stronę włamał się znany z ataków na amerykańską administrację osobnik o pseudonimie Apocalypse. Podmienił on stronę główną, dodając do niej obrazek z napisem "Free Rafa - hack is not a crime".

Uwolnć Rafę - hakowanie to nie zbrodniaUwolnć Rafę - hakowanie to nie zbrodnia

Apocalypse jest kolejnym włamywaczem, który poprzez taką działalność domaga się uwolnienia swojego kolegi po fachu. Chodzi o pochodzącego z Wenezueli hakera, Rafaela Nuneza-Aponte, zwanego Rafa. Dokonał on w 2001 roku serii ataków na serwery amerykańskiego Departamentu Obrony a od 2 kwietnia bieżącego roku spędza czas w areszcie. Należy dodać, że Rafa, dzięki swoim umiejętnościom często występował w różnych mediach (w tym w artykułach IDG) jako ekspert ds bezpieczeństwa. Pomagał także tropić w sieci działalność sprzeczną z prawem, w tym pedofilię.

Przedstawiciele Microsoftu zareagowali błyskawicznie i przywrócili dawny wygląd witryny. Firma poinformowała, że była świadoma ataku i bada, w jaki sposób do niego doszło. Jednocześnie rzecznik prasowy korporacji podkreśla, że nie ma powodów sądzić, jakoby jakiekolwiek poufne informacje bądź dane klientów zostały narażone na niebezpieczeństwo.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.