60% firm inwigiluje pracowników?

Większosć dużych amerykańskich firm (ponad 1000 pracowników) zatrudnia lub zamierza zatrudnić osoby, których zadaniem jest monitorowanie poczty elektronicznej innych pracowników. Jak wynika z raportu opublikowanego przez zajmującą się bezpieczeństwem w sieci firmę Proofpoint, więcej niż co czwarta firma zwolniła za naruszanie zasad dotyczących poczty elektronicznej co najmniej jedną osobę w ciągu ostatniego roku.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Według innych opracowań, pracodawcy inwigilują nie tylko e-maile. Odsetek firm monitorujących czas, jaki ich pracownicy spędzają rozmawiając przez telefon oraz namierzających wybierane numery, wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat z 9 do 51%. Ich szefowie najczęściej interesują się tym, czy pracownicy nie wysyłają poufnych informacji na zewnątrz.

Na obecną chwilę raport dotyczy jedynie spółek, zarejestrowanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Trudno jednak nie przypuszczać, że firmy nie stosują podobnych zabezpieczeń także na Starym Kontynencie. Istnieje wiele tanich i łatwych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest kontrolowanie komputerów używanych w miejscu pracy. Więcej na temat w artykule: Wielki Brat patrzy - inwigilacja w pracy.

Pełna, darmowa wersja raportu dostępna jest na witrynie Proofpoint.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.