Yahoo! 'szuka licencji'

Koncern Yahoo! uruchamia wyszukiwarkę, która indeksuje strony internetowe udostępniające materiały posiadające licencję organizacji Creative Commons. Dzięki usłudze Yahoo! Search for Creative Commons użytkownik będzie mógł łatwiej odnaleźć i muzykę, filmy i pliki graficzne, pobrać je lub wykorzystać w inny sposób zgodnie z przepisami prawa autorskiego.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Wyszukiwarka, której wersja beta została już umieszczona w sieci, będzie w wynikach wyszukiwania wyświetlać tylko te strony, których zawartość objęta jest licencją Creative Commons.

Przypomnijmy że Creative Commons jest organizacją non profit, zajmującą się kwestiami ochrony praw autorskich artystów i twórców. Jedną z zalet przyznawanych przez CC licencji jest możliwość określenia, w jaki sposób posiadane i publikowane na stronie materiały mogą być wykorzystywane i czy mogą być użyte w celach komercyjnych.

Więcej informacji na stronach Yahoo.com oraz Creative Commons .

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.