Google Code

Serwis Google udostępnił nową witrynę, która ma stać się centrum wymiany zasobów i wiedzy dla deweloperów pracujących nad aplikacjami związanymi z najpopularniejszą wyszukiwarką internetową.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Google Code będzie repozytorium, w którym programiści będą mogli znaleźć kody źródłowe, biblioteki, narzędzia i dokumentacje wspomagające prace nad projektami związanymi z Google. Wszystkie materiały zawarte na stronie są udostępniane jako open-source.

Na początek inżynierowie Google'a wybrali cztery projekty, które zostały udostępnione poprzez serwis SourceForge. Są to CoreDumper, Sparse Hashtable dla deweloperów pracujących w C++, Goopy/Functional dla używających Pythona oraz zestaw narzedzi Perftools. Więcej można się o nich dowiedzieć tutaj. Są one udostępnione na zasadach licencji BSD. Google nie wyklucza w przyszłości użycia innych typów licencjonowania, takich jak Apache, MIT, czy licencji GPL.

Strona domowa projektu

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.