Moskiewska prokuratura: AllofMP3 nie narusza prawa

Rosyjski sklep muzyczny online AllofMP3 nie narusza ustawy o ochronie praw autorskich tego kraju - orzekła moskiewska prokuratura. Właścicielom serwisu, który udostępnia nagrania po bardzo niskiej cenie (1 USD za 100 MB pobranych danych) zarzuca się rozpowszechnianie muzyki bez odpowiednich licencji.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Antypirackie prawo Federacji Rosyjskiej jest tak skonstruowane, aby zapobiegać i ścigać nieautoryzowane kopiowanie i dystrybucję chronionych prawnie treści za pomocą fizycznych nośników informacji (np. CD lub DVD). Ustawodawca nie wziął jednak pod uwagę piractwa internetowego, zatem w rozumieniu ustawy sklep AllofMP3 nie narusza jej przepisów.

Czynności śledcze przeciw witrynie moskiewska policja wszczęła w ubiegłym miesiącu po wystosowaniu przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego IFPI oficjalnej skargi na jej działania (pisaliśmy o tym w tekście "AllofMP3.com - piraci w przebraniu?").

Przedstawiciele IFPI oznajmili już, że skoro właściciele sklepu skutecznie wykorzystują lukę w prawie rosyjskim, postawienie im zarzutów prokuratorskich jest mało prawdopodobne.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.