Google uruchomi VoIP?

Pojawiły się nieoficjalne doniesienia jakoby firma Google miała przygotowywać się do świadczenia usług telefonii internetowej. Przedstawiciele spółki nie chcą komentować tej informacji. Wiele jednak wskazuje na to, że amerykański gigant pokusi się o zagarnięcie części tego coraz bardziej lukratywnego rynku.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Informację podajemy za serwisem Contractor UK. Google rozpoczęło ostatnio kolejną rekrutację. Tym razem poszukuje specjalistów IT, którzy byliby w stanie "wynegocjować umowy z miejskimi i krajowymi podmiotami". Co więcej, spółka poszukuje również "strategicznego negocjatora", który byłby w stanie pomóc firmie w znalezieniu odpowiedniego operatora sieci szkieletowej.

W związku z nową rekrutacją pracowników spekuluje się o przygotowaniach Google do uruchomienia usług telefonii internetowej. Spółka nie chce komentować tych doniesień.

Rynek telefonii internetowej staje się coraz bardziej lukratywny. Znacząco wzrosło zainteresowanie tymi usługami wśród użytkowników internetu. Skype poinformował o 54 mln pobrań oprogramowania do VoIP.

Jak prognozuje firma analityczna Analysys, do 2008 roku telefonia internetowa będzie miała prawie 13 mln abonentów w Stanach Zjednoczonych, a firmy oferujące tego typu usługi będą mogły liczyć na przychody rzędu 5,7 mld USD.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.