Wyszukiwarka encyklopedyczna od GuruNet bezpłatna!

Od początku stycznia GuruNet zdecydowała się zmienić swój model biznesowy. Zarabiać będzie nie na płatnej subskrypcji swojego serwisu, lecz na reklamach. W efekcie zyskujemy nową, bezpłatną encyklopedię i wyszukiwarkę w jednym - Answers.com. Dobra nowina dla poszukujących informacji!

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Reklamy będą się ukazywać obok odpowiedzi na zapytanie. Na początek wszystkie reklamy będą tekstowe i kontekstualne, choć z czasem GuruNet planuje wprowadzić też inne opcje.

Answers.com oferują około miliona haseł z ponad 100 źródeł - encyklopedii, słowników czy leksykonów. Po wpisaniu zapytania w Answers.com pojawia się pojedyncza odpowiedź zamiast długiej listy odnośników, jak w zwykłych wyszukiwarkach. Obok są jednak dostępne boksy, które pozwalają na skorzystanie z zasobów internetu dzięki wyszukiwarce Google oraz przejrzenie obrazów, bieżących wiadomości czy produktów związanych z wpisanym hasłem.

Ostatnio GuruNet dodała do serwisu nowe źródło informacji - Wikipedię, dzięki czemu hasła stały się bardziej aktualne.

GuruNet testowała już kilka modeli biznesowych. Ostatni polegał na pobieraniu jednorazowej rocznej opłaty w wysokości 30 USD za możliwość korzystania z serwisu. Według przedstawicieli GuruNet serwis miał setki tysięcy prenumeratorów.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.