Uwaga: adserwery celem internetowych ataków!

Specjaliści od bezpieczeństwa przestrzegają: po ostatnich atakach na serwery odpowiedzialne za emisję reklam dla kilku kluczowych witryn europejskich możemy się spodziewać kolejnych, zintensyfikowanych działań uderzających w rynek e-reklamy.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Informację podajemy za Internetnews.com. W poniedziałek część bannerów emitowanych na witrynie pisma The Register przestała być widoczna. Przyczyną było zaatakowanie adserwerów zewnętrznej firmy zajmującej się emisją reklam przez jedną z odmian robaka Bofra.

Wcześniej informowaliśmy, że robak Bofra atakuje komputery Windows XP z pakietem serwisowym Service Pack 1 i komputery Windows 2000, wykorzystując nieszczelność obecną w przeglądarce Internet Explorer 6.

Vincent Gullotto, wiceprezes firmy McAfee zaznaczył, że tego ataków na adserwery może być w najbliższej przyszłości znacznie więcej.

Jak podkreślił SANS Internet Storm Center z powodu ataków na serwery reklamowe w minionym tygodniu ucierpiało kilka bardzo popularnych stron w Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Holandii.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.