Amazon wypożyczalnią DVD?

Reed Hastings, szef amerykańskiej firmy Netflix poinformował, że Amazon.com zamierza uruchomić internetową wypożyczalnię płyt DVD - donosi serwis CNet.com. Takie posunięcie sprawi, że Amazon stanie się bezpośrednim konkurentem Netfliksa - dlatego Hastings już zapowiedział obniżenie cen usług jego firmy.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Według Reeda Hastingsa, pierwsze informacje o planach Amazon pojawiły się dwa tygodnie temu - szef Netfliksa powiedział, że udało mu się uzyskać potwierdzenie tych doniesień.

Rzecznik Amazon.com nie potwierdził informacji o planach firmy, ale też nie zaprzeczył im. Powiedział jedynie, że do Amazon docierają głosy klientów, zainteresowanych taką usługą, ale jak dotąd nie zdecydowano o jej uruchomieniu.

Netflix jest w tej chwili największą w USA internetową wypożyczalnią DVD - firma działa od 5 lat, ma ponad 2 mln klientów i w tej chwili wypożycza do 3 mln filmów tygodniowo. Klienci firmy zamawiają na jej stronach DVD interesujące ich tytuły, które są im potem dostarczane pocztą.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.