Avecho: kolejne wyzwanie dla hakerów

Angielska firma Avecho, która zajmuje się świadczeniem usług poczty elektronicznej, oferuje 10 tysięcy funtów nagrody, za udaną próbę przemycenia przez jej serwery wirusa.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Jak mówi Mark Elliott, wiceprezes międzynarodowego marketingu Avecho, wielu użytkowników próbowało do tej pory złamać zabezpieczenia produktu o nazwie GlassWall, który zabezpiecza skrzynki pocztowe firmy przed przedostawaniem się wirusów i robaków internetowych. Do tej pory wszelkie takie próby nie przyniosły rezultatu. Aby wziąć udział w konkursie, należy założyć konto pocztowe na stronie Avecho, po czym próbować wysłać na ten adres wirusa lub próbować go z niego wysłać. Jeśli jedna z tych operacji się powiedzie, uczestnik wygrywa główną nagrodę.

Wiele firm przed Avecho poległo w podobnych konkursach. Dla przykładu warto chociażby podać Argus Systems, których serwer Pit Bull został rozpracowany przez polską grupę "Last Stage of Delirium". Koreańczycy z Digital Works również ponieśli porażkę, gdy w 2002 roku ogłosili przyznanie 100 tysięcy USD nagrody za udaną próbę włamania jej serwer sieciowy. Uczestnicy konkursu postanowili włamać się na serwer, który dokonywał rejestracji konkursowiczów.

Więcej informacji: Avecho

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.