MPAA poluje na piratów

Stowarzyszenie Motion Picture Association of America, zrzeszające amerykańskie koncerny filmowe, rozpoczęło szeroko zakrojoną operację, której celem jest walka z serwisami, nielegalnie udostępniającymi filmy w Internecie. Jak do tej pory zlikwidowano już kilka serwisów, oferujących odpłatnie możliwość pobierania z Sieci najnowszych przebojów kinowych.

Wydarzenia
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Głównym celem MPAA są serwisy internetowe, które, podtrzymując pozory legalności, ewidentnie łamią prawo, oferując klientom płatny dostęp do nielegalnych kopii filmów. W ten sposób działają m.in. firma Click Enterprises czy serwis Downloadmuch.com - za stałą, miesięczną opłatą oferowały one internautom możliwość nielimitowanego pobierania filmów oraz gier. Przedstawiciele MPAA mówią jednak, że podobnych serwisów jest znacznie więcej - ich zdaniem, działają one wyjątkowo nieuczciwie, ponieważ ich klienci z reguły są przekonani, że serwis działa legalnie.

Jak do tej pory stowarzyszenie wysłało już kilkadziesiąt listów do przedstawicieli takich serwisów, działających w USA, Azji oraz Europie - MPAA domaga się od nich natychmiastowego zakończenia nielegalnej działalności. Jeśli nie przyniosą one spodziewanego efektu, stowarzyszenia zamierza podjąć stosowne kroki prawne.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.