Symantec zagrożony atakiem DoS?

Jak informuje serwis ZDNet UK, pod koniec września komputery zainfekowane najnowszą odmianą robaka MyDoom - MyDoom.X - będą próbowały wykonać atak typu DoS (denial of service) na witrynę internetową firmy Symantec.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Autorzy ostatniej wersji robaka MyDoom (MyDoom.X), planują na 29 września 2004, skoordynowany atak typu DoS (denial of service) na witrynę internetową jednego z największych producentów oprogramowania antywirusowego. Rzeczniczka Symanteca podkreśla, iż wszelkie doniesienia w tej sprawie są na bieżąco analizowane. Do tej pory nie otrzymano jednoznacznych sygnałów, na podstawie których można by ocenić stopień zagrożenia atakiem. Jak mówią specjaliści z firmy Sophos, którzy jako jedni z pierwszych poinformowali o istnieniu MyDoom.X, skala rozprzestrzeniania się 'insekta' nie jest duża.

O atakach MyDooma było już głośno na początku lutego, przy okazji udanego 'natarcia' na witrynę SCO Group (pisaliśmy o tym szerzej w artykule "Mydoom: spektakularny sukces". Ostatnia wersja robaka - MyDoom.X - tak jak w przypadku poprzednich wersji - rozprzestrzenia się poprzez pocztę elektroniczną, jako załącznik do wiadomości. Po zainstalowaniu się w systemie, pobierany jest dodatkowo trojan o nazwie Surila, który pozwala na przejęcie zdalnej kontroli nad zainfekowaną maszyną.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.