Panda Software: coraz więcej trojanów

Z opublikowanego przez firmę Panda Software rankingu najczęściej wykrywanych wirusów ubiegłego miesiąca wynika, iż swoją dominację już od 3 miesięcy utrzymują trojany. Od czerwca, na każde 10 wykrytych wirusów, przypadało aż sześć tych niebezpiecznych insektów.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Zaskuteczniejsze wirusy w sierpniu - zestawienie Panda SoftwareKliknij, aby powiększyćZaskuteczniejsze wirusy w sierpniu - zestawienie Panda SoftwareDane zebrane w sierpniu przy pomocy darmowego skanera antywirusowego Panda Software - PandaActivescan - wykazały prowadzenie rodziny trojanów Downloader (Downloader.GK - 17,51% infekcji na świecie i 15,44% w Polsce). Downloader.GK utrzymuje pozycję lidera już od 3 miesięcy. Na drugim miejscu, z wynikiem prawie 7% infekcji na całym świecie znajduje się trojan Briss.A (w Polsce natomiast z wynikiem 8,59% znalazł się exploit Mhtredir.gen). Spada natomiast liczba infekcji róznymi odmianami robaka Sasser oraz Netsky (piąte i szóste miejsce w światowym rankingu). Łączna liczba przeskanowanych komputerów w Polsce wyniosła 30132, zaś na świecie - 718487.

Autorzy rankingu podkreślają, iż w sierpniowych wynikach pojawiły się jedynie dwa nowe, do tej pory nie wykrywane wirusy. Ponadto, zwraca się również uwagę na fakt, że od momentu aresztowania autora niebezpiecznego robaka Sasser, nie nastąpiła żadna poważna epidemia wirusowa.

Więcej informacji: Panda Software Polska

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.