W internetowym zwierciadle

Informacji o sobie samych, swoich przyjaciół, rodzinie i dawnych miłościach szukają najczęściej internauci wykorzystujący Sieć do "prywatnych śledztw".

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Harris Interactive przeprowadził na zlecenie Microsoftu sondaż dotyczący najczęściej poszukiwanych w Internecie informacji. 49% ankietowanych amerykańskich internautów szuka informacji o przyjaciołach, choć bardzo interesują się też informacjami o sobie (39%) lub członkach swojej rodziny (29%). "Prywatne śledztwa" nie interesują jednak wszystkich internautów - 40% kobiet i 1/3 mężczyzn twierdzi, że nie szuka w Internecie nikogo.

Rozkład tych zainteresowań zmienia się wyraźnie zależnie od grupy wiekowej i miejsca zamieszkania. Jak się okazało, najbardziej zainteresowani szukaniem informacji o sobie lub innych są przedstawiciele tzw. pokolenia X (obecnie 28 - 39 lat). Najbardziej zainteresowani swoim własnym internetowym odbiciem są mieszkańcy Seattle (połowa ankietowanych), za to np. ludzie z Los Angeles szukają przede wszystkim informacji o kolegach i koleżankach z pracy. Swoich dawnych ukochanych najczęściej natomiast szukają mieszkańcy Chicago.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.