Internauci na świecie: spadek w czerwcu

W czerwcu br. liczba użytkowników Internetu w 13 krajach, badanych przez Nielsen//NetRatings spadła o ponad 3,5 mln osób. Największy spadek zanotowały Stany Zjednoczone.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Informacje podajemy za serwisem Clickz.com. Czerwiec okazał się być miesiącem spadków w liczbie użytkowników internetu na całym świecie. W dziewięciu badanych państwach (na trzynaście, które są objęte pomiarem Nielsen//NetRatings) zanotowano zmniejszenie się populacji internautów.

Największy spadek zanotowały Stany Zjednoczone. W czerwcu w porównaniu z majem było aż o 3,6 mln użytkowników mniej. Ponad 172,5 tys. internautów straciły Niemcy, w Szwajcarii było o ponad 100 tys. mniej osób korzystających z sieci. Z kolei w Australii ubyło 131 tys. użytkowników.

Internauci na świecie w czerwcuKliknij, aby powiększyćInternauci na świecie w czerwcu Największy wzrost w minionym miesiącu zanotowała Japonia - o 583 tys. użytkowników. Przyrostem poszczycić się może również Wielka Brytania, Brazylia i Francja.

Ogółem w trzynastu badanych krajach było 300 mln internautów - o 3,5 mln mniej niż w maju.

Comiesięczny pomiar wykonuje Nielsen//NetRatings.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.