Jeden na czterech internautów kradnie

Tak przynajmniej wynika z raportu opublikowanego właśnie przez Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego. Zdaniem przedstawicieli MPAA, pobieranie z Sieci nielegalnych kopii filmów, między innymi negatywnie wpływa na wyniki sprzedaży DVD.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Badanie, które zostało przeprowadzone przy współudziale firmy OTX, na próbie 3600 internautów z ośmiu krajów (Australia, Francja, Niemcy, Włochy, Korea Południowa, Japonia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) wykazało, iż ponad 50% ankietowanych w ciągu ostatniego roku, chociaż raz pobierało chroniony prawami autorskimi materiał z Internetu. Co więcej, 17% badanych pobierających filmy z Sieci przyznało, że w związku z tym chodzi rzadziej do kina, a 26% rzadziej kupuje filmy na DVD.

Co ciekawe, największe obawy MPAA związane są z ekspansją szerokopasmowego Internetu, który stwarza idealne warunki do szybszego pobierania z Sieci plików o dużym rozmiarze (w tym również i filmów). Dla przykładu podaje się statystyki dotyczące Korei Południowej - ponad 98% populacji tego kraju korzysta z szerokopasmowego Internetu, a 60% przyznaje się do pobierania filmów z Sieci i rzadszego odwiedzania sal kinowych.

Sen z powiek spędza przedstawicielom MPAA również nastawienie konsumentów: z raportu wynika bowiem, że 69% nie wierzy w to, że pobieranie nielegalnie udostępnianych filmów z Internetu stanowi jakiekolwiek zagrożenie, 50% zamierza robić to nadal, a 17% ankietowanych nie mających do tej pory do czynienia z tego typu praktykami, planuje się nimi parać w przyszłości. Pobieranie filmu z Sieci jeszcze przed jego oficjalną, kinową premierą popiera 38% badanych.

Więcej informacji: http://www.mpaa.org

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.