Wyrok za obrazę w internecie dla polskiego użytkownika

Użytkownik z Mysłowic otrzymał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności za wypisywanie obraźliwych treści na forum dyskusyjnym. Internauta nazwał prezydent Mysłowic "żmijką", jednocześnie kwestionując jej kompetencje. Wyrok nie jest prawomocny.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Informację podajemy za Trybuną Śląską. Eugeniusz G., mieszkaniec Mysłowic krytykował w internecie wysunięty przez prezydent miasta pomysł połączenia szkoły podstawowej z gimnazjum. Jak wyznał oskarżony, po tym, jak pani prezydent w jednym z artykułów prasowych pomyliła prawa i obowiązki pracowników samorządowych i pracowników oświaty, pozwolił sobie na zakwestionowanie jej kompetencji. Wtedy też na forum internetowym nazwał ją "żmijką".

Prezydent Mysłowic postanowiła pozwać internautę do sądu. Dwa dni temu zakończył się proces. Sąd uznał Eugeniusza G. winnym. Oskarżony otrzymał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności. W ramach odbycia kary czeka go jednak 160 godzin prac społecznych, grzywna w wysokości 1,5 tys. zł przeznaczona na dom dziecka oraz 1,2 tys zł kosztów sądowych.

Internauta zamierza odwołać się od wyroku.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.