Prevx Home ochroni Twój komputer za darmo

Firma Prevx, która jest autorem aplikacji do ochrony komputera przed wirusami, robakami, spywarem oraz potencjalnymi napastnikami, swój produkt (na razie w fazie beta) udostępnia bezpłatnie na swojej stronie internetowej.

Prevx Home - kompleksowa ochrona komputera od firmy PrevxKliknij, aby powiększyćPrevx Home - kompleksowa ochrona komputera od firmy PrevxZadaniem Prevx Home jest kompleksowa ochrona komputera w Internecie. Konstruktorzy aplikacji zadbali zatem o to, by wykrywał on i usuwał z systemu wirusy, robaki, konie trojańskie, oprogramowanie typu spyware, a także zapobiegał włamaniom. Po zainstalowaniu aplikacji, program dokonuje automatycznej oceny zagrożenia dla naszego komputera, już na początku suferując odpowiednie ustawienia. Oczywiście w razie odmowy możemy je później manualnie modyfikować. Dostęp do wszystkich funkcji programu możliwy jest z poziomu 4 zakładek znajdujących się na górze ekranu: Status, Security Settings, Event History oraz Preferences. Każda próba uzyskania nieautoryzowanego dostępu do naszych danych jest skrzętnie rejestrowana i na czas trafia do nas w postaci odpowiedniego alertu (podobnie jak w przypadku typowych programów służących jako firewall).

Prevx Home - kompleksowa ochrona komputera od firmy PrevxKliknij, aby powiększyćPrevx Home - kompleksowa ochrona komputera od firmy PrevxCo ciekawe w zakładce Security Settings znaleźć można między innymi ustawienia zapobiegające wykorzystywaniu znanych luk w systemach Windows 2000 i XP, prowadzących do błędu przepełnienia bufora. Aktualny stopień zabezpieczenia komputera obrazuje graficzny wykres Protection Level znajdujący się po lewej stronie ekranu. Każdy użytkownik zainteresowany przetestowaniem Prevx Home powinien dokonać rejestracji na stronie producenta. Program jest obecnie dostępny jedynie dla posiadaczy systemów Windows w wersji 2000 oraz XP.

Więcej informacji: http://www.prevx.com

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.