Internauci na świecie: majowy wzrost o 1,5 mln użytkowników

Po kwietniowych spadkach miesiąc maj okazał się być okresem, kiedy zwiększyła się liczba osób korzystających z internetu. Jak wskazują statystyki Nielsen//NetRatings, w ubiegłym miesiącu liczba użytkowników powiększyła się o ponad 1,5 mln osób.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Informację podajemy za serwisem Clickz.com. Największy procentowy wzrost liczby użytkowników zanotowała w maju Japonia (aż 7,7%). Na drugim miejscu pod względem dynamiki wzrostu znalazła się Francja (2,74%), a trzecia pozycja przypadła Holandii (1,77%).

Z kolei największe spadki były udziałem przede wszystkim Szwajcarii (liczba internautów w tym kraju zmniejszyła się w maju o 3.39%) oraz Hiszpanii (o 2.02%).

W Japonii przybyło aż ponad 2,3 mln użytkowników sieci i jest to największy skok, jaki zanotowano w dwunastu badanych krajach. Największy liczbowy "odpływ" internautów zanotowała Brazylia – o ponad 232 tys. osób.

Liczba internautów na świecieKliknij, aby powiększyćLiczba internautów na świecie Ogółem w maju było prawie 300 mln aktywnych internautów, co oznacza wzrost o 0,53% w porównaniu z kwietniem (przekładając procenty na liczby otrzymamy wzrost o ponad 1,5 mln użytkowników).

Przypomnijmy, że w kwietniu ogólna liczba aktywnych użytkowników zmniejszyła się w stosunku do marca o ponad 400 tys. (więcej na ten temat http://www.internetstandard.pl/news/67069.html ). Spadki oglądalności zanotowały również polskie witryny (więcej w zestawieniu najczęściej oglądanych witryn: http://www.internetstandard.pl/artykuly/42317.html )

Badanie liczby internautów w 12 krajach prowadzi firma Nielsen//NetRatings.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.