Spadł optymizm

Jak podał Ipsos-Demoskop, w czerwcu br. spadł Wskaźnik Optymizmu Konsumentów.

Wydarzenia
27 lutego 2017

Dowiedz się, jak planować skuteczne kampanie mediowe w internecie wykorzystując najświeższą wiedzę i nowoczesne narzędzia. Poznaj...

Zarejestruj się
28 lutego 2017

Chcesz wiedzieć, za pomocą jakich narzędzi możesz obiektywnie ocenić mocne i słabe strony Twojego serwisu pod względem SEO. Chcesz samodzielnie...

Zarejestruj się
W porównaniu z majem 2004 r. WOK spadł o 1,02 punktu do 82,15 punktu, w skali od 0 do 200 punktów. Wskaźnik Klimatu Gospodarczego w czerwcu br. spadł o 0,76 punktu, a Wskaźnik Skłonności do Zakupów o 0,74 punktu.

"Bardzo duży wzrost w ubiegłym miesiącu sugerował, że kolejny miesiąc powinien przynieść ochłodzenie nastrojów. Tak się stało, choć spadek optymizmu w czerwcu okazał się bardzo niewielki. Być może jest to zapowiedź bardziej trwałej poprawy nastrojów konsumenckich w najbliższym czasie" – czytamy w komentarzu Ipsos.

W czerwcowej edycji badania obniżyły się obawy o wzrost cen w najbliższym czasie, większość respondentów uznała również, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, ceny większości produktów nie wzrosły po przystąpieniu Polski do UE. Wzrósł jednak odsetek osób obawiających się wzrostu bezrobocia do końca br.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.