Nowa fala pozwów dla europejskich użytkowników P2P

Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) poinformowali o pozwaniu do sądu kolejnej grupy europejskich użytkowników sieci P2P. Tym razem pozwy powędrują do 24 mieszkańców Danii, którzy nielegalnie udostępniali w Internecie muzykę. IFPI zapowiada kolejne pozwy.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Europejskie działania IFPI to kopia akcji podejmowanych w USA przez stowarzyszenie RIAA, które jak dotąd podjęło kroki prawne przeciwko blisko 3 tys. użytkowników sieci P2P. Działania IFPI są na razie mniej intensywne - organizacja pozwała w sumie ponad 200 europejskich internautów (włącznie z najnowszymi pozwami), głównie z Danii, Niemiec i Włoch.

Większość spraw kończy się ugodą, polegającą na tym, że użytkownik zgadza się zapłacić wysokie odszkodowanie (którego wysokość z reguły uzależniona jest od tego, ile plików nielegalnie udostępniał), zaś RIAA i IFPI odstępują od zarzutów.

Więcej na temat działań IFPI pisaliśmy w tekście "IFPI: europejska inwazja pozwów": http://www.idg.pl/news/65225.html

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.