Alarm korupcyjny

Jak wynika z raportu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zjawisko korupcji w Polsce wkrótce może osiągnąć stan krytyczny.

Wydarzenia
2-3 marca 2017 r.

Jedyna w roku konferencja poświęcona rządowym projektom IT. Pierwszy dzień VII konferencji Państwo 2.0 poświęcony będzie strategii...

Zarejestruj się
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Według raportu, obecny poziom zagrożeń korupcyjnych negatywnie wpływa na społeczne postrzeganie funkcjonowania instytucji administracji publicznej, poziom inwestycji zagranicznych oraz międzynarodową pozycję Polski.

Zdaniem przedstawicieli ABW, walka z korupcją powinna polegać na długofalowym, konsekwentnym działaniu, a istotną rolę mogą odegrać w nim media. Władze powinny kontynuować wprowadzanie zmian w przepisach antykorupcyjnych, dążyć do egzekwowania przepisów prawa, nie tolerować przypadków korupcji i stworzyć przejrzyste relacje między światem biznesu i polityki.

Zdaniem autorów raportu, niezbędne jest większe zdyscyplinowanie urzędników państwowych, wprowadzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń w służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ład fiskalny, uproszczenie i ujednolicenie prawa podatkowego oraz wdrożenie standardów urzędniczych na wzór rozwiniętych demokracji.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.