Zakładanie e-kont jednak bez dowodu osobistego

Podczas drugiego czytania projektu ustawy o prawie telekomunikacyjnym złożono poprawki, które znoszą wymóg okazywania dokumentu tożsamości przy zakładaniu konta pocztowego. Komisja infrastruktury ma zająć się projektem ponownie we wtorek - podała Gazeta.pl.

Wydarzenia
17-18 listopada 2016 r.

W jaki sposób skutecznie analizować i przetwarzać dane aby zdobyte informacje przełożyć na wymierne efekty biznesowe? Podczas konferencji...

Zarejestruj się
Wydaje się, że protesty przeciwko nowej ustawie telekomunikacyjnej, która zbyt restrykcyjnie interpretowała dyrektywy unijne, przyniosły skutek. Parlamentarzyści wprowadzili poprawki do absurdalnego zapisu o konieczności podpisywania z dowodem osobistym umowy o korzystanie z konta poczty elektronicznej. Głosowanie nad poprawkami odbędzie się we wtorek.

Jak podał Janusz Ciechociński, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury, restrykcje zostały wprowadzone do ustawy z inicjatywy MON oraz MSWiA, które wskazywały, że konieczność identyfikacji użytkowników ułatwi walkę z przestępcami. Operatorzy są jednak zdania, że takie zapisy wcale nie byłby skuteczne.

Więcej o szczegółach nowych zapisów:

http://www.internetstandard.pl/news/67055.html
Przypominamy również rządową walkę z zapisami dotyczącymi stawki podatku VAT na Internet, która zakończyła się ostatecznie wybraniem niekorzystnej dla rynku opcji:

http://www.idg.pl/news/watek/25.html

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.