Japonia: milion użytkowników P2P na celowniku

Japońskie stowarzyszenie Recording Industry Association of Japan (RIAJ) rozesłało do ok. 600 tys. użytkowników sieci P2P listy, w których domaga się od nich natychmiastowego zaprzestania nielegalnego kopiowania muzyki i oprogramowania. Przedstawiciele RIAJ zapowiadają, że do końca maja liczba rozesłanych listów przekroczy milion - informuje TheInquirer.net.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Akcja zainicjowana przez RIAJ bardzo przypomina działania, które w USA prowadzi organizacja RIAA (Recording Industry Association of America), zaś w Europie kilka lokalnych organizacji, reprezentujących interesy wytwórni muzycznych. Różnica tkwi w skali - w USA i w Europie listy rozsyłano zwykle do kilkuset najbardziej aktywnych użytkowników, udostępniających szczególnie duże zbiory nielegalnych materiałów. W Japonii ostrzeżenia dostać może, wedle zapowiedzi przedstawicieli RIAJ, nawet milion użytkowników.

Przypomnijmy, że w USA rozsyłanie listów z ostrzeżeniami było jedynie pierwszym etapem działań antypirackich - jeżeli adresat takiego listu nie decydował się na zawarcie ugody z RIAA (czyli zapłacenie wysokiego odszkodowania), sprawa trafiała do sądu. Na razie nie wiadomo, czy RIAJ zamierza postępować tak samo.

Więcej informacji:

http://www.theinquirer.net

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.