Lycos.com na sprzedaż?

Terra Lycos zamierza wystawić na sprzedaż internetowy portal Lycos.com i skupić się przede wszystkim na wspieraniu rozwiązań dla hiszpańsko-języcznych użytkowników – podał Cnet, powołując się na dokument z banku inwestycyjnego Lehman Brothers, instytucji, która obsługuje finanse firmy Terra Lycos.

Właściciel portalu zamierza sprzedać internetowe przedsięwzięcie w wyniku transakcji gotówkowej. Firma nie podała jeszcze dokładnej ceny. Nieoficjalnie mówi się jednak o kwocie 200 mln USD.

W ubiegłym roku portal zanotował straty rzędu 24 mln USD. W tym roku firma spodziewa się osiągnąć zysk. W lutym Lycos zwolnił 20% pracowników w USA, wskazując, że zamierza skupić się przede wszystkim na biznesie związanym z serwisami randkowymi i towarzyskimi. W ubiegłym roku firmę pożegnało 147 osób (22% pracowników).

W dokumencie bankowym przygotowanym przez Lehman Brothers mówi się, że zakup Lycosa może przynieść nabywcy znaczące zyski związane z przychodami za dostęp do płatnych treści. Zwiększone przychody mają być również pochodną wzrostu zainteresowania reklamą internetową.

Jak wskazuje Lehman Brothers, Lycos posiada obecnie ok. 170 tys. abonentów.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.