Sprzedaż muzyki wreszcie rośnie

W ciągu pierwszego kwartału 2004 r. po raz pierwszy od kilku lat wzrosła sprzedaż muzyki (w postaci płyt CD, DVD-Audio oraz legalnych pobrań z Internetu) - informuje BBC. W pierwszych trzech miesiącach 2004 w USA sprzedano o 9% więcej płyt i piosenek niż w analogicznym okresie roku 2003 - zdaniem ekspertów, może to zwiastować koniec 4-letniego kryzysu w branży fonograficznej.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Oznaką sukcesu jest również fakt, iż w po raz pierwszy od 2000 r. dwie płyty - Nory Jones i Ushera sprzedały się w USA w ciągu tygodnia w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Najwyższy wzrost sprzedaży odnotowano w przypadku płyt CD - wyniósł on 10,6%.

Cary Sherman, szef organizacji Recording Industry Association of America (RIAA) zwraca jednak uwagę na fakt, że dane te nie do końca świadczą o znaczącej poprawie sprzedaży muzyki. Jego zdaniem, początek roku 2003 nie jest najlepszym punktem odniesienia, ponieważ wtedy nastąpiło dramatyczne załamanie się sprzedaży płyt - nic więc dziwnego, że w porównaniu z tym okresem statystyki z początku br. wyglądają nieźle.

RIAA winą za ów spadek sprzedaży obarcza przede wszystkim internautów, pobierających za darmo pliki muzyczne z nielegalnych (zdaniem organizacji) sieci wymiany plików P2P. Dlatego też RIAA wystosowało jak do tej pory ponad 2000 pozwów przeciwko osobom korzystającym z sieci P2P.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.