Usługa Gmail zostanie zablokowana?

Usługa 1 GB kont pocztowych, którą Google zamierza uruchomić wkrótce, spotkała się z ostrą krytyką obrońców prywatności. Oprotestowano sposób umieszczania reklam w korespondencji oraz czas przetrzymywania poczty użytkowników na serwerze. Krytycy twierdzą, że zażądają zablokowania Gmail, jeżeli Google nie zmieni warunków świadczenia usługi.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Usługa pocztowa Google wzbudziła dużo emocji. Początkowo zdziwienie i niedowierzanie wywołała wiadomość o rozmiarze skrzynki. Do tej pory nikt z głównych graczy na rynku internetowym nie oferował 1 GB kont pocztowych. Kiedy Google poinformowało o szczegółach świadczenia usługi, pojawiły się kolejne komentarze. Eksperci od polityki bezpieczeństwa i praw internautów byli zbulwersowani sposobem umieszczania reklam w e-mailach. Przypomnijmy, że Google zamierza skanować treść listów i doklejać do nich kontekstowe reklamy. Krytycy twierdzą, że firma złamie w ten sposób tajemnicę korespondencji. Google argumentuje, że listy będą skanowane przez programy, a żaden człowiek nie będzie miał dostępu do ich treści.

Liz Figueroa, senator amerykańskiej partii demokratów publicznie skrytykowała Google. Twierdzi, że firma musi zmienić warunki świadczenia usługi. W przeciwnym razie, Figueroa zażąda zablokowania Gmail – podał serwis BBC.

Przedstawiciele Google są na razie spokojni. Zaznaczają, że ze względu na automatyczne skanowanie e-malii, nie można mówić o pogwałceniu prawa do prywatności i tajemnicy korespondencji.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie usługa Gmail zostanie uruchomiona. Firma wspominała w komunikacie prasowym o udostępnieniu darmowych skrzynek w przeciągu najbliższych tygodni.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.