58,6 mld... spamu

Z comiesięcznego badania prowadzonego przez Brightmail Logistics and Operations Center (BLOC) wynika, że odsetek spamu w marcu br. wzrósł do 63%. Jedna czwarta niechcianych wiadomości dotyczyła ofert promocyjnych produktów, jedna piąta – usług finansowych. W minionym miesiącu najbardziej aktywnym wirusem w sieci był NetSky.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Z 93 mld wiadomości, które miesiąc temu przefiltrowane postały przez Brightmail's Probe Network aż 58,5 mld stanowiły niezamówione e-maile, zawierające głównie oferty handlowe i finansowe. O 1% zwiększyła się ilość spamu o charakterze pornograficznym, bez zmian pozostała ilość niechcianej korespondencji dotycząca tematów związanych ze zdrowiem oraz wypoczynkiem (takie e-maile stanowiły odpowiednio 7% i 6% spamu).

Brightmail's Probe Network zaznacza, że 80% niechcianych wiadomości napisanych jest w języku angielskim. Zdaniem Commtouch Inc., 60% spamu w marcu pochodziło ze Stanów Zjednoczonych.

Yankee Group szacuje, że spam powoduje ogromny spadek produktywności – rocznie straty wynoszą 4 mld USD.

Wirusy i robaki internetowe to kolejna marcowa plaga. Najbardziej aktywny miesiąc temu był NetSky, wyprzedzając Bagle oraz Mydoom. Jak wskazuje Postni 61,2 mln wiadomości było zainfekowanych wirusami – co zonacza wzrost o 6% w stosunku do danych z lutego br.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.