Yahoo! łata pocztę

W dzień po tym, jak firma GreyMagic ostrzegła internautów przed niebezpiecznym błędem w systemie kont pocztowych Yahoo!, przedstawiciele portalu poinformowali, że został on już usunięty. Luka w zabezpieczeniach poczty umożliwiała nieautoryzowanym użytkownikom.in. uzyskanie dostępu do korespondencji użytkownika, korzystającego z poczty za pośrednictwem przeglądarki Internet Explorer.

Wydarzenia
27 lutego 2017 r.

Przebieg warsztatów opierać się będzie na analizie, wspólnie z uczestnikami, poszczególnych etapów tworzenia usług mobilnych z perspektywy...

Zarejestruj się
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
O problemie, który dotyczył systemów kont pocztowych Hotmail i Yahoo! informowaliśmy już wczoraj - http://www.pcworld.pl/news/65009.html . Błąd wykryła na początku marca izraelska firma GreyMagic - wtedy też poinformowano o nim Yahoo! i Microsoft (do którego należy serwis Hotmail). Microsoft ze swojego systemu usunął go 11 marca, zaś Yahoo! - wczoraj.

Przedstawiciele Yahoo! zapewniają, że nie zgłoszono do nich żadnego przypadku wykorzystania owego błędu do uzyskania nielegalnego dostępu do prywatnej korespondencji użytkowników kont pocztowych portalu.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.