Time Warner pozbędzie się AOL?

Pojawiły się pogłoski na temat wycofania się Time Warner z wspierania AOL. The Register podał za New York Post Online, że grupie Goldman Sachs zlecono już przygotowanie strategii ewentualnej sprzedaży AOL.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Informacji nie potwierdzają jednak ani przedstawiciele AOL ani Time Warner. Faktem jest jednak to, że w AOL szykują się zmiany. Topniejąca liczba abonentów amerykańskiego giganta internetowego może mieć znaczący wpływ na finanse firmy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku AOL stracił 2,2 mln użytkowników, którzy korzystali z oferowanej przez portal usługi dial-up. Klienci wykupili podobną usługę u konkurencji (która oferowała „wdzwaniany” dostęp do Internetu po niższych cenach) albo zainteresowali się ofertą szerokopasmowego dostępu do Sieci.

W obliczu takiej sytuacji America Online jest zmuszona do poczynienia zmian. Jak wskazuje New York Post Online, w firmie szykuje się restrukturyzacja i cięcia kosztów. Bank Goldman Sachs, który opiekuje się finansowymi sprawami Time Warner, zapowiedział, że opracowuje kilka scenariuszy dotyczących przyszłości AOL.

Pytanie o to, rzeczywiście Time Warner, po tym jak wyłączył słowo „AOL” z własnej nazwy, chce pozbyć się internetowego molocha, pozostaje wciąż otwarte. Dodajmy jedynie, że w zeszłym roku pojawiły się pierwsze pogłoski o sprzedaży AOL. Nabywcą miał być niemiecki dostawca usług ISP – T-Online.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.