Miliarderzy z Google

Pomysłodawcy wyszukiwarki internetowej Google – Larry Page oraz Sergey Brin znaleźli się na liście najbogatszych ludzi świata przygotowanej przez magazyn Forbes. Majątek każdego z nich szacowany jest na ok. miliard dolarów – wskazuje BBC.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Założyciele Google pojawili się na liście najbogatszych ludzi świata na 552 miejscu. To jeszcze daleka pozycja, ale majątki Larry’ego Page’a oraz Sergey’a Brina wciąż się powiększają. Obecnie szacuje się, że każdy z nich posiada ok. 1 miliarda USD (dla porównania fortuna Billa Gatesa – najbogatszego człowieka na świecie wynosi ok. 46,6 mld USD).

W tym roku Google zamierza wystartować na giełdzie. Debiut planowany jest na wiosnę br. W tej chwili firma zakończyła konsultacje i ustalenia prawno-finansowe.

Dodajmy, że lista najbogatszych ludzi świata objęła w tym roku 587 osób. Ze względu na coraz wyższy kurs euro względem dolara na tegorocznej liście pojawiła się spora grupa europejskich bogaczy.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.