FBI zajmie się piratami

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze poinformowało o planach włączenia się w walkę z nielegalnym kopiowaniem muzyki, filmów i oprogramowania. Jednym z elementów owej walki ma być umieszczenie na sprzedawanych w USA płytach CD i DVD specjalnych etykiet ostrzegających przed konsekwencjami nielegalnego kopiowania zapisanych na nośnikach materiałów.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Przedstawiciele FBI tłumaczą, że piractwo stało się poważnym problemem dla amerykańskiej gospodarki, stąd decyzja o zaangażowaniu się agencji w walkę z tym zjawiskiem. Federalne Biuro Śledcze zamierza działać wspólnie z organizacjami MPAA, RIAA oraz ESA (Entertainment Software Association).

Na sprzedawanych w USA płytach DVD i CD z muzyką, filmami, grami i oprogramowaniem umieszczony zostanie tekst, informujący, że nielegalne kopiowanie i dystrybuowanie zapisanych na nośnikach materiałów jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat wiezienia lub 250 tys. USD grzywny - nawet, jeżeli użytkownik nie czerpie korzyści majątkowej z tego procederu.

Wśród innych działań "antypirackich", planowanych przez FBI, wymienia się również intensywniejsze niż do tej pory ściganie piratów, a także opracowanie nowej technologii zabezpieczania płyt.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.