Przybywa spamu w komórkach

Spam drażni już nie tylko posiadaczy kont poczty elektronicznej. Coraz częściej niezamówione wiadomości przesyłane są użytkownikom telefonów komórkowych. Z raportu przygotowanego przez Empower Interactive wynika, że ponad dwie trzecie posiadaczy telefonów w Europie otrzymuje nawet do pięciu niezamówionych SMS-ów w ciągu tygodnia.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Informację podała agencja Reuters. Z opracowania przygotowanego przez Empower Interactive wynika, że aż 65% użytkowników telefonów komórkowych zgłosiło fakt otrzymywania spamu. Jak wskazała niezależna brytyjska organizacja - Independent Committee for the Supervision of Standards of Telephone Information Services (ICSTIS), przyszło już 10 tys. skarg na otrzymywanie spamu.

Najbardziej podatnymi na lawinę spamu są użytkownicy, którzy podają numery swoich telefonów w serwisach komercyjnych, skąd można pobrać dzwonki i loga do telefonów.

To ma być dopiero początek złowrogich statystyk spamu w telefonach komórkowych. Z roku na rok zjawisko ma znacząco się nasilać.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.